I Here For U & 4 Ever Afther

شرح در شرح . . .

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 08:35 بعد از ظهر - 1390/03/31

شرح در شرح . . .
دسته بندی : سیاسی ,
 

از حضرت زرتشت پرسیدند : . . .

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 07:29 بعد از ظهر - 1390/03/31

از حضرت زرتشت پرسیدند : . . .


زندگی خود را بر چند اصل استوار كردی؟

فرمود:

 دانستم كار مرا كس انجام نمیدهد ، پس تلاش كردم.

دانستم خدا مرا میبیند ، پس حیا كردم.

دانستم رزق مرا كس نمیخورد ، پس آرام شدم.

دانستم آخرش مرگ است ، پس مهیا شدم.

دسته بندی : حکایت و داستان , دینی و مذهبی ,
 

اولین های سرویس های وب . . .(اولین های 3)

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 06:32 بعد از ظهر - 1390/03/31


اولین های سرویس های وب . . .


امروز در آخرین روز خرداد اولین ها در
Mohajer4ever

تجربه کنید
اولین وسیله فروخته شده در eBay: برمی گردیم به سال ۱۹۹۵. زمانی که سایت eBay، AuctionWeb نامیده می شد. این وسیله، یک نشانگر لیزر شکسته بود که به قیمت ۱۴.۸۳ دلار فروخته شد. طرف خریدار، وقتی سوالی را از جانب مدیر سایت، پیر امیدیار مبنی بر اینکه آیا آگاه است که لیزر خریداری شده توسط او شکسته است، پاسخ داد که من یک گردآورنده از نشانگرهای لیزری شکسته هستم!

اولین کتاب فروخته شده در آمازون: اولین کتاب فروخته شده در سایت amazon.com که فعالیت خود را از سال ۱۹۹۵ آغاز کرد، به نام Fluid Concepts and Creative Analogies نوشته Douglas Hofstadter بود.

اولین ویرایش در ویکی پدیا: اولین ویرایش در ویکی پدیا یک ویرایش آمایشی با متن "Hello, World!" بود که توسط Jimmy Wales مالک سایت ایجاد شد اما دیگر در دسترس نیست. قدیمی ترین سند ویرایش شده در این سایت مربوط به ۱۶ ژانویه ۲۰۰۱ است که متعلق به اضافه کردن اطلاعاتی به فهرست کشور هاست.

اولین ویدیو در یوتیوب: اولین ویدیوی ارسال شده در یوتیوب مربوط در ۲۳ آوریل سال ۲۰۰۵ توسط Jawed Karim از موسسین آن سایت فرستاده شد. ویدیویی با نام من در باغ وحش (Me at the zoo) که حکایت رفتن به به باغ وحشی در سن دیگو را روایت می کند! این ویدیو هنوز هم در سایت موجود است و بیش از ۱.۵ میلیون بار توسط کاربران دیده شده است.

اولین پیام در توییتر: اولین پیام ارسال شده در این سایت که هنوز هم موجود است مربوط به Jack Dorsey است. او همان کسی بود که ایده توییتر را در سر داشت و آن زمان پیام خود را با این عنوان ارسال کرد که " just setting up my twttr". البته با توجه به این پیام باید بدانید که این سایت برای مدت کوتاهی با الهام از سایت Flickr، twttr نامیده می شد.

در انتها باید یاد آور شد نوشتن تاریخ اولین کاری که اغاز شده، گاه حتی برای موارد تازه اتفاق افتاده هم کار سختی است پس اگر شما کاری را برای نخستین بار انجام می دهید، سعی کنید که رویداد آن را در جایی یادداشت کنید تا بعد بتوانید از آن بهره ببرید!دسته بندی : کامپیوتر و دنیای اینترنت و IT , اولین ها ,
 

کشف راز سرنوشت هیتلر . . .

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 05:25 بعد از ظهر - 1390/03/31

کشف راز سرنوشت هیتلر . . .

پس از سال ها بحث و جدل درباره سرنوشت رهبر نازی های آلمان، منابع روسی از سوزانده شدن جسد هیتلر توسط كا. گ. ب و ریختن خاكسترهای آن در رودخانه ای در آلمان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه البیان امارات، جاسوسان كا. گ. ب در اثنای جنگ جهانی دوم در آلمان با كشف جسد "آدولف هیتلر" رهبر نازی های آلمان در كنار برخی دیگر از سران این حزب، آنرا سوزانده و خاكسترهای آنرا به رودخانه ریخته اند.

بنابر اسناد موثق كشف شده در روسیه، "یوری آندروپوف" رئیس وقت دستگاه جاسوسی شوروی سابق كه بعدها ریاست جمهوری اتحادیه جماهیر شوروی را برعهده گرفت، شخصا دستور سوزاندن جسد هیتلر را صادر كرده است.

بر اساس این اسناد، وی از این مسئله بیم داشته است كه مكان تدفین جسد هیتلر به مكانی برای مراجعه پیروان فاشیسم و ترویج افكار فاشیستی شود.

پیش از این ابهامات فراوانی درباره سرنوشت جسد هیتلر پس از مرگ منتشر شده بود، كه به نظر می رسد با انتشار این اسناد این شك و تردیدها از بین برود

دسته بندی : تاریخی ,
 

اولین های وب . . . (اولین های2)

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 04:21 بعد از ظهر - 1390/03/31

اولین های وب . . .

امروز در آخرین روز خرداد اولین ها در
Mohajer4ever

تجربه کنید

اولین وب سایت: اولین وب سایت در اواخر سال ۱۹۹۰ با نام info.cern.ch روی یک کامپیوتر NeXT ایجاد شد. اولین صفحه وب نیز http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html بود که شامل اطلاعاتی در مورد پروژه وب جهان گستر (World Wide Web) بود. هرچند که این صفحه در دسترس نیست اما نسخه کپی شده آن در سال ۱۹۹۳، در سایت W۳C موجود است.

اولین سایت تجارت الکترونیک: هرچند که در حال حاضر Amazon و eBay بزرگ ترین سایت های تجارت الکترونیکی هستند اما اولین نیستند. اولین مورد در این مجموعه NetMarket است که اولین فروش خود را در ۱۱ آگوست سال ۱۹۹۴ با فروش یک سی دی به قیمت ۱۲.۴۸ دلار آغاز کرد.

اولین بانک آنلاین: اولین موسسه ای که به ارئه خدمات اینترنتی انلاین به مشتریان خود کرد، اتحادیه اعتباری فدرال استفورد بود در سال ۱۹۹۴ بود.

اولین موتور جستجو: هرچند که سابقه وجود موتورهای جستجو به قبل از ایجاد WWW برمی گردد اما از طرفی هم آن ها تنها معمولا به جستجوی عنوان صفحه ها محدود بودند. اولین موتور جستحویی که توانایی کامل برای فهرست کردن صفحات را داشت، WebCrawler بود که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد.

اولین وبلاگ: Justin Halls در سال ۱۹۹۴ دفتر خاطرات مبتنی بر وبی را با عنوان لینک های جاستین از زیر زمین ایجاد کرد در اوایل به ارائه راهنماهایی در مورد وب می پرداخت اما رفته رفته شخصی تر شد. البته از مجله نیویورک تایمز هم به عنوان پدر وبلاگ نویسی شخصی یاد می شود. البته وازه وبلاگ هنوز در ان زمان ابداع نشده بود (کلمات «وبلاگ» در ۱۹۹۷ و «بلاگ» در ۱۹۹۹ به کار برده شد).

اولین پادکست: در ادامه این بحث، Dave Winer که پیشگام در وبلاگ نویسی بود، در سال ۲۰۰۰ قابلیت اضافه کردن ارجاعات در RSS به فایل های صوتی را داد و در سال ۲۰۰۱ نیز آن را گسترش داد. از سال ۲۰۰۳ نیز دانلود فایل های صوتی برای گوش دادن به آن ها در دستگاه های آی پاد محبوبیت یافت. اصطلاح پادکست اولین بار در سال ۲۰۰۴ برای وبلاگ های صوتی معرفی شد.دسته بندی : کامپیوتر و دنیای اینترنت و IT , اولین ها ,
 

اولین های اینترنت . . .(اولین های1)

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 10:51 قبل از ظهر - 1390/03/31

اولین های اینترنت . . .


امروز در آخرین روز خرداد اولین ها در
Mohajer4ever

تجربه کنید

اولین پست الکترونیکی: Ray Tomlinson اولین ایمیل را در سال ۱۹۷۱ ارسال کرد و در آن از نماد @ برای جداسازی نام کاربر از نام دستگاه کاربر استفاده نمود. نکته قابل توجه این است که چنین سیستمی از اوایل دهه ۶۰ میلادی وجود داشته اما صرفا به کاربرانی که از یک رایانه مرکزی استفاده می کردند، محدود بوده است و اولین ایمیل در همان سال ۱۹۷۱ به شکل امروزی در بین کاربران یک شبکه ارسال شد. لازم به ذکر است که در آن زمان، اینترنت هیچ وجود خارجی نداشته است اما ARPANET که از اجداد آن به حساب می آید ایجاد شده بود.

اولین نام دامنه: اولین نام دامنه ای که در اینترنت ثبت شد، symbolics.com بود که توسط شرکت تولید کننده کامپیوتری با همین نام ثبت شده بود.

اولین هرزنامه (اسپم) ایمیل: تاریخ اولین هرزنامه ارسال شده به سوم می سال ۱۹۷۸ برمی گردد که آن را Gary Thuerk برای ۳۹۳ کاربری که از ARPANET استفاده می کردند ارسال کرد و در آن تبلیغی از تاسیس یک شرکت تجهیزات دیجیتالی را قرار داد. کاری که حتی نام او را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد!

اولین تلفن همراه با قابلیت دسترسی به اینترنت: اولین تلفنی که امکان اتصال به اینترنت را داشت مربوط به شرکت نوکیا بود. این تلفن همراه در سال ۱۹۹۶ در فنلاند ساخته شد که در آن زمان، ارائه چنین خدماتی از سوی اپراتورهای تلفن همراه بسیار گران بود. سال ۱۹۹۹، شرکت i-Mode در ژاپن اولین سرویس اینترنت متعلق به تلفن های همراه را ایجاد کرد.
دسته بندی : کامپیوتر و دنیای اینترنت و IT , اولین ها ,
 
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]
 
 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic