I Here For U & 4 Ever Afther

سیاست از منظر گاو

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 06:53 بعد از ظهر - 1390/05/7

سیاست از منظر گاو ! . . .

(شاید قدیمی باشه ولی دوست داشتم توی وبسایت داشته باشمش)

سوسیالیسم: دو گاو دارید. یکی را نگه می‌دارید. دیگری را به همسایه خود می‌دهید.

کمونیسم: دو گاو دارید. دولت هر دوی آنها را می‌گیرد تا شما و همسایه‌تان را در شیرش شریک کند.

فاشیسم: دو گاو دارید. شیر را به دولت می‌دهید. دولت آن را به شما می‌فروشد.

کاپیتالیسم: دو گاو دارید. هر دوی آنها را می‌دوشید. شیرها را بر زمین می‌ریزید تا قیمتها همچنان بالا بماند.

نازیسم: دو گاو دارید. دولت به سوی شما تیراندازی می‌کند و هر دو گاو را می‌گیرد.

آنارشیسم: دو گاو دارید. گاوها شما را می‌کشند و همدیگر را می‌دوشند.

سادیسم: دوگاو دارید. به هر دوی آنها تیراندازی می‌کنید و خودتان را در میان ظرف شیرها می‌اندازید.

آپارتاید: دو گاو دارید. شیر گاو سیاه را به گاو سفید می‌دهید ولی گاو سفید را نمی‌دوشید.

دولت مرفه: دو گاو دارید. آنها را می‌دوشید و بعد شیرشان را به خودشان می‌دهید تا بنوشند.

بوروکراسی: دو گاو دارید. برای تهیه شناسنامه آنها هفده فرم را در سه نسخه پر می‌کنید ولی وقت ندارید شیر آنها را بدوشید

سازمان ملل: دو گاو دارید. فرانسه شما را از دوشیدن آنها وتو می‌کند. آمریکا و انگلیس گاوها را از شیر دادن به شما وتو می‌کنند. نیوزلند رای ممتنع می‌دهد.

ایده آلیسم: دو گاو دارید. ازدواج می‌کنید. همسر شما آنها را می‌دوشد.

رئالیسم: دو گاو دارید. ازدواج می‌کنید. اما هنوز هم خودتان آنها را می‌دوشید.

انقلابیسم: دو گاو دارید. زشت است شیر گاو ماده را بدوشید

فمینیسم: دو گاو دارید. حق ندارید شیر گاو ماده را بدوشید

پلورالیسم: دو گاو نر و ماده دارید. از هر کدام شیر بدوشید فرقی نمی‌کند.

لیبرالیسم: دو گاو دارید. آنها را نمی‌دوشید چون آزادیشان محدود می‌شود.

دموکراسی مطلق: دو گاو دارید. از همسایه‌ها رای می‌گیرید که آنها را بدوشید یا نه.

سکولاریسم: دو گاو دارید. پس به خدا نیازی نیست.
دسته بندی : نظام های جهانی , نژادپرستی های ما . . . , مطالب طنز ,
 

پاندا (زیباترین گونه ی خرس دنیا ) از تولد تا 17 روزگی

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 05:26 بعد از ظهر - 1390/05/7

پاندا (زیباترین گونه ی خرس دنیا ) از تولد تا 17 روزگی

یکی از زیباترین مخلوقات خداوند پاندا ها هستند. حتی انسان ها هم از کودکی عاشق آن ها هستند این را باید در عروسک فروشی ها به عینه دید.

ولی این حیوانات در بدو تولد چگونه اند؟

فکر می کنم اینجاست که جوجه اردک زشت معنی دار می شود.
دسته بندی : _-*عکس جلب*-_ , دانستنیها ,
 

مراحل راه اندازی یک کسب و کار جدید برای جوانان

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 04:07 بعد از ظهر - 1390/05/7

مراحل راه اندازی یک کسب و کار جدید برای جوانان . . .

اشاره: برای شروع از هفت مرحله زیر برای راه اندازی یک کسب و کار جدید استفاده نمایید. اینها مراحلی است که دوستان شما در اروپا و آمریکا به آن عمل می کنند و هر کدام برای خود کار پردرآمد و مستقلی دارند.

 

شاید شما هم دوست داشته باشید که مثل بچه های ۱۲ تا ۱۸ ساله آن سر دنیا رئیس خودتان باشید و برای خود یک کسب و کار مستقل را اداره کنید.

برای شروع از هفت مرحله زیر برای راه اندازی یک کسب و کار جدید استفاده نمایید. اینها مراحلی است که دوستان شما در اروپا و آمریکا به آن عمل می کنند و هر کدام برای خود کار پردرآمد و مستقلی دارند.

● روز اول: برنامه ریزی
یک دفترچه برنامه ریزی کسب و کار تهیه کنید. در این بخش فهرستی از سرگرمی های مورد علاقه تان را بنویسید. بعد مهارت های مخصوص به خودتان را فهرست کنید.
سپس کارهای روزمره و مشاغلی را که با آنها آشنا هستید یا سریع می توانید یاد بگیرید را یادداشت نمایید. به ۱۰ تا ۱۵ نفر از دوستان و آشنایان زنگ بزنید یا با آنها دیدار داشته باشید تا بفهمید آنها به چه نوع محصول یا خدماتی نیاز دارند. فهرستی از نیازهای جامعه را بنویسید. فهرست نیازهای جامعه را با فهرست سرگرمی ها، مهارت های خاص و کارهای روزمره قبلی تان مقایسه کنید. فهرستی از کسب و کارهای ممکنی را تهیه کنید که شما می توانید با استفاده از استعدادها و مهارت هایتان برای برطرف کردن نیازهای مشتری انجام دهید. سه ایده کسب و کاری بسیار خوب که شما از آن لذت می برید و از همه سودآورتر است را انتخاب کنید. دوباره به سراغ همان ۱۰ تا ۱۵ نفر بروید. ببینید هر کدام برای هر یک از کالاها و خدمات در سه کسب و کار مورد نظر شما چه پولی پرداخت خواهند کرد.

● روز دوم: سرمایه گذاری
تحقیقتان را مورد مطالعه قرار دهید و بهترین کسب و کار را برای شروع انتخاب کنید. در مورد این کسب و کار با والدینتان مشورت کنید. تا اطمینان حاصل نمایید آنها با طرح های شما موافق هستند.
بخش بعدی دفترچه شما توصیف کسب و کار نام دارد.
در مورد دو تا سه اسم مورد علاقه تان با دوستان گفت و گو کنید تا ببینید کدام یک بیشتر مورد قبول قرار می گیرد. – بهترین نام را برای کسب و کارتان انتخاب کنید.
در دفترچه تان، کالا یا خدماتی که قصد فروش آن را دارید شرح دهید و بگویید چطور هر کدام منحصر به فرد هستند.
فهرستی از وظایف و کارهایی که برای اداره موفق کسب و کارتان لازم است تهیه کنید. فهرستی از مشاورین باتجربه یا منابع ارائه نظر با کمک در مهارت ها یا دانشی که نیاز دارید تهیه کنید.
تصمیم بگیرید آیا شما می خواهید تنها صاحب آن کسب و کار باشید یا شرکایی خواهید داشت. فهرستی از وظایف و مسوولیت های هر فرد تهیه کنید.
با سالن اجتماعات شهر یا اتاق بازرگانی تماس بگیرید و ببینید که آیا برای کسب و کارتان مجوز یا پروانه ای لا زم است اگر لا زم است با یک وکیل درباره مالکیت قانونی کسب و کارتان صحبت کنید. اگر شما تصمیم گرفته اید دانسته باشید توافقنامه قانونی شرکت را امضا کنید.

● روز سوم: استخدام کارکنان
فهرستی از تمامی اقلا م و تجهیزاتی که برای تولید محصول تان به آن نیاز دارید را تهیه کنید. برای هر یک از اقلا می که باید بخرید دنبال کمترین قیمت باشید و هزینه ها را در دفترچه تان بنویسید.
نمونه ای از محصولتان را تهیه کنید وآن را نشان دهید.
فهرستی از هزینه های عملیاتی کسب و کارتان تهیه کنید مانند (اجاره – تلفن – آب و …) بخش بعدی دفترچه شما بازاریابی کسب و کار نام دارد.
فهرستی از رقبای بالقوه کسب و کارتان را مشخص کنید توضیح دهید چگونه کار شما به شیوه ای متفاوت نیازهای شماست.
فهرستی از مهم ترین شیوه ها برای شرح دادن کسب و کارتان به مشتری تهیه کنید. هزینه کل تبلیغات برای آغاز کسب و کار را برآورد کنید و در دفترچه خود آن را بعد از هزینه های اولیه بنویسید.
هزینه های اولیه را بازبینی کنید و برآوردی نهایی از مجموع هزینه های اولیه کسب و کار خود داشته باشید.

● روز چهارم: قیمت گذاری
فهرستی از منابع ممکن پول اولیه تهیه کنید. با والدیتان در مورد طرح شغلی تان بحث کنید. مجوز پروانه های لا زم برای راه اندازی کسب و کارتان را تهیه کنید.

● روز پنجم: تبلیغات
به دفتر ثبت شرکت ها بروید نام کسب و کارتان را ثبت کنید.
یک شعار تبلیغاتی بسازید که با آن مردم به یاد کسب و کار شما بیفتند.
قیمت کالا وخدمات خود را مشخص کنید.
آگهی های تبلیغاتی کارت های کسب وکاری و نشان هایی را طراحی کنید که کسب وکار شما را تبلیغ کند. بیشتر به شیوه هایی توجه کنید که کالا های شما در زمان، پول، یا کار مشتری ها صرفه جویی کند. مواد لا زم برای ساختن محصولا تتان و تجهیزات اصلی برای راه اندازی کسب و کارتان را جمع آوری کنید.

● روز ششم: مدیریت زمان
برای مراسم افتتاحیه دوستان و فامیل را دعوت کنید واز آنها بخواهید کسانی که ممکن است به محصول شما نیاز داشته باشند را به شما معرفی کنند و یک قرعه کشی ترتیب دهید و به برخی از حضار هدایایی بدهید. فرم های سفارش و رسیدهای مشتریان را آماده کنید. یک سیستم برای ثبت اطلا عات جهت پیگیری همه هزینه ها ودرآمدهایتان فراهم کنید.

● روز هفتم: ثبت کردن
جایی برای مهمان هایی که برای قرعه کشی ثبت نام خواهند کرد قرار دهید.
یک سخنرانی ۱۵ ثانیه راتمرین کنید تا در آن نام، نام کسب و کار و محصول اصلی تان را به مشتری ها بگویید . یک نمایش ۲ دقیقه ای از فروش را تمرین کنید تا شرح دهیدچگونه محصولا ت شما عمل می کند و چگونه نیازهای مشتری ها را برطرف می کند.

از اعضای خانواده خود بخواهید تا سوالا تی که ممکن است مشتری ها از شما بپرسند را مطرح نمایند و شما تمرین کنید چگونه به این سوال ها جواب مناسب دهید. از مراسم افتتاحیه خود لذت ببرید. دوستانه برخورد کنید وبه شیوه های مختلف به مردم کمک کنید. فهرستی از کارهایی که لا زم است سفارش هایی که در افتتاحیه درخواست شده است را ترتیب اثر دهید اهداف بیشتری را برای دو هفته بعد مشخص کنید سپس به خودتان تبریک بگویید ، شما یک رئیس هستید.
دسته بندی : اقتصاد و جامعه ,
 

قدم زدن روی آتش، یکی از قدیمی ترین رسوم مردم بلغارستان

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 10:39 قبل از ظهر - 1390/05/7

قدم زدن روی آتش ، یکی از قدیمی ترین رسوم مردم بلغارستان

احتمالا قبلا هم راه رفتم روی آتش را در هندوستان یا حتی کشور خودمان دیده اید، اما فکر نمی کنم هیچ کدام به این کار با دید سنت و رسوم نگاه کرده باشید!

اما این رسم در بخش هایی از یونان، بلغارستان و بالکان قدمتی چند صد ساله دارد. این سنت که رق ص آتش نام دارد سال هاست از سوی کلیسا مورد هجوم قرار گرفته و در اکثر کشور ها رو به نابودیست ولی در یکی از روستاهای بلغارستان مردم این رسم را درست همانند اجداد خود انجام می دهند و به آن ارج می نهند.

رق ص روی آتش در زمان غروب با راه رفتن (بخوانید حرکات مشکل دار) فرمانده آتش “nestinar” آغاز می شود این شخص که لباس سفید و کمر قرمز به تن دارد نمادیست از یک جنگجو و در میدانی به انجام حرکات نمایشی می پردازد که مردم به صورت دایره وار نظاره گر اویند. فرمانده آتش گاهی آنقدر پای خود را بر روی گدازه آتش فشار می دهد که زغال قرمزی خود را از دست داده و اصطلاحا خاموش می شود. این رق ص باصدای نی های bagpipes و گرمای دلنشین زغال در فصول سرد بسیار دیدنی ست و توانسته در سرتاسر دنیا مشهور شود.

این رق ص از سال 1972 به دنبال نوشتن کتاب آتش و موسیقی کشف شد و قدمت آن به زمان ادعای پیامبری یک فرد در هزاران سال پیش بر میگردد و تا به حال ادامه داشته است. اما شگفت انگیز ترین چیز در مورد این رسم این است که پای فرمانده آتش اصلا نمی سوزد یا اشیایی مانند روسری که بر روی زغال سنگ ها می افتند آتش نمی گیرند، حتی برخی می گویند شاهد افتادن فرمانده آتش بر روی زغال های داغ بوده اند ولی او بدون هیچ مشکلی بلند شده است.

این رق ص توسط همگان اجرا نمی شود و فقط باید توسط دراویش مخصوص nestinari انجام شود. در دوران باستان فقط زنان می توانستند دراویش nestinari بشوند ولی حالا مردان هم می توانند جزو این دسته شوند.

برای دیدن فیلم قدم زدن روی آتش به اینجا بروید.

دسته بندی : اولین ها , دانستنیها , تاریخی ,
 

مرد مهربان و دوزخ!

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 08:44 قبل از ظهر - 1390/05/7

مرد مهربان و دوزخ ! . . .


در روزگاران دور مردی بود که زندگی اش را با عشق و محبت پشت سر گذاشته بود، وقتی مُرد همه می گفتند به بهشت رفته است آدم مهربانی مثل او حتما به بهشت می رفت. در آن زمان بهشت به علت زیادی میهمان، خیلی شلوغ بود لذا استقبال از او با تشریفات مناسب انجام نشد؛ دختری که باید به او اجازه ورود می داد نگاه سریعی به لیست انداخت و وقتی نام او را نیافت او را به دوزخ فرستاد.

در دوزخ هیچ کس از آدم دعوت نامه یا کارت شناسایی نمی خواهد هر کس به آنجا برسد می تواند وارد شود. مرد وارد شد و آنجا ماند، چند روز بعد ابلیس با خشم به دروازه بهشت رفت و یقه ی پطرس قدیس را گرفت، پطرس که نمی دانست ماجرا از چه قرار است پرسید: چه شده؟

ابلیس که از خشم قرمز شده بود گفت: چرا آن مرد را به دوزخ فرستاده اید او با آمدنش به دوزخ کار و زندگی ما را به هم زده، از وقتی که رسیده نشسته و به حرفهای دیگران گوش می دهد، در چشم هایشان نگاه می کند به درد و دلشان می رسد. حالا همه دارند در دوزخ با هم گفت و گو می کنند هم را در آغوش می کشند و می بوسند. دوزخ جای این کارها نیست! لطفا این مرد را پس بگیرید.

پائولو کوئلیو

نکته: با چنان عشقی زندگی کن که حتی اگر بنا به تصادف به دوزخ افتادی، خود شیطان تو را به بهشت باز گرداند.
دسته بندی : حکایت و داستان , اسلام و امامان ما و مسائل دینی (-*-از نگاه دیگر-*-) ,
 

مامان میرم پارک ، کتابخونه ، درس بخونم !!! . . . (عکس جلب 41)

نویسنده : mehdi mohajer | تاریخ : 05:38 بعد از ظهر - 1390/05/6

مامان میرم پارک ، کتابخونه ، درس بخونم !!! . . . 
و عکس های بیشتر از این خر خون ها در ادامه مطلبدسته بندی : _-*عکس جلب*-_ , مواد مخدر _-*کلمبیا . . .*-_ ,
 
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]
 
 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic